آخرین اخبار : 

لیست کامل برندگان سی و ششمین جشنواره فیلم فجر


اسامی برندگان سی و ششمین جشنواره فیلم فجر مشخص شدند.

مراسم اختتامیه این جشنواره در روز ۲۲ بهمن در برج میلاد برگزار شد.

مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر دیروز در برج میلاد برگزار شد و اسامی برندگان سیمرغ بلورین این مراسم در بخش های مختلف اعلام شد. در این مراسم، فیلم «تنگه ابوقریب» عنوان بهترین فیلم را به خود اختصاص داد. جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد به «امیر جدیدی» و جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن نیز به «سارا بهرامی» اهدا شد. «ابراهیم حاتمی کیا» نیز چایزه بهترین کارگردان را دریافت کرد. در آخر نیز «سحر دولتشاهی» به عنوان بهترین بازیگر مکمل زن و «جمشید هاشم‌پور» به عنوان بهترین بازیگر مکمل مرد انتخاب شدند. لیست کامل برندگان را می توانید در ادامه مشاهده کنید: ( اسامی برندگان پررنگ تر هستند)

بهترین فیلم کوتاه

حارون

مارلون

وقت ناهار

فاش

بهترین طراحی لباس

بمب؛ یک عاشقانه (سارا خالدی‌زاده)

خجالت نکش

سو تفاهم

شعله ور

مغز های کوچک زنگ زده

بهترین طراحی صحنه

سرو زیر آب (عباس بلوندی)

بمب؛ یک عاشقانه

تنگ ابوقریب

دارکوب

سوتفاهم

بهترین چهره پردازی

سعید ملکان برای فیلم تنگه ابوقریب

عباس عباسی برای فیلم چهارراه استانبول

فاطمه و زهرا کمالی برای فیلم دارکوب

مهرداد میرکیانی برای فیلم شعله ور

بابک اسکندری برای فیلم کامیون

بهترین تدوین

 بهرام دهقانی و محمد نجاریان برای عرق سرد

به وقت شام

دارکوب

کامیون

مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین صدابرداری

رشید دانشمند برای فیلم تنگه ابوقریب 

ایرج شهرزادی برای فیلم بمب؛ یک عاشقانه

طاهر پیشوایی برای فیلم به وقت شام

مهران ملکوتی برای فیلم سوتفاهم

مهران ملکوتی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین صداگذاری

علیرضا علویان برای دو فیلم مغزهای کوچک زنگ زده و به وقت شام 

امپراطور جهنم

تنگه ابوقریب

شعله‌ور

بهترین جلوه های ویژه میدانی

تنگه ابوقریب

بمب؛ یک عاشقانه

به وقت شام

سرو زیر آب

ماهورا

بهترین موسیقی متن

کارن همایونفر برای به وقت شام

بمب؛ یک عاشقانه

تنگه ابوقریب

دارکوب

شعله ور

عرق سرد

بهترین جلوه های بصری

چهارراه استانبول

بمب؛ یک عاشقانه

به وقت شام

تنگه ابوقریب

سرو زیر آب

لاتاری و ماهورا به صورت مشترک

بهترین فیلمبرداری

علیرضا زرین‌دست برای فیلم سرو زیر آب

بمب؛ یک عاشقانه

تنگه ابوقریب

عرق سرد

مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین نقش مکمل زن

سحر دولتشاهی برای فیلم عرق سرد

سحر دولتشاهی برای فیلم چهارراه استانبول

لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد

نگار عابدی برای فیلم دارکوب

هدی زین العابدین برای فیلم عرق سرد

بهترین نقش مکمل مرد

جمشید هاشم پور برای فیلم دارکوب

پژمان جمشیدی برای فیلم سوتفاهم

سیامک انصاری برای فیلم بمب؛ یک عاشقانه

فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

مسعود کرامتی برای فیلم چهارراه استانبول

نوید پور فرج برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین فیلمنامه

کامبوزیا پرتویی برای فیلم کامیون

هومن سیدی برای مغزهای کوچک زنگ زده

بمب؛ یک عاشقانه

سرو زیر آب

شعله ور

بهترین نقش اول زن

سارا بهرامی برای فیلم دارکوب

باران کوثری برای فیلم عرق سرد

شبنم مقدمی برای فیلم خجالت نکش

ماهور الوند برای فیلم چهارراه استانبول

مهناز افشار برای فیلم دارکوب

هانیه توسلی برای فیلم سوتفاهم

بهترین نقش اول مرد

امیر جدیدی برای فیلم تنگه ابوقریب و فیلم عرق سرد که برنده سیمرغ بلورین شد

امین حیایی برای فیلم شعله ور که برنده دیپلم افتخار شد

بابک حمیدیان برای فیلم سرو زیر آب

رضا عطاران برای فیلم مصادره

سعید آقاخانی برای فیلم کامیون

نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین کارگردانی

ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم به وقت شام

بهرام توکلی برای فیلم تنگه ابوقریب

دارکوب

سرو زیر آب

کامیون

مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین فیلم

تنگه ابوقریب

بمب؛ یک عاشقانه

به وقت شام

دارکوب

سرو زیر آب

کامیون

مغزهای کوچک زنگ زده

فیلم «مغز های کوچک زنگ زده» نیز از نگاه هنر و تجربه توانست جایزه بهترین فیلم را دریافت کند و جایزه بهترین فیلم اول به «رضا مقصودی» برای فیلم «خجالت نکش» اهدا شد. «پیمان معادی» نیز بخاطر نقش آفرینی در فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» جایزه ویژه هیئت داوران را دریافت کرد.

نویسنده: مانی شکیبایی


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام فیلم تو مووی بپیوندید.

کانال تلگرام فیلم تو مووی



لینک منبع

, , , ,